Lajme të mira nga infermieria për Allegrin, Chiesa gati për derbin kundër Torinos

Vijnë sërish lajme të mira nga infermieria për Massimiliano Allegrin dy ditë para derbit kundër Torinos në kampionat. Pas Pogba, është radha e Federico Chiesas, që pasi ka lënë pas krahëve një problem muskulor, është bashkuar me grupin në stërvitjen e ditës së sotme.

Si francezi, edhe italiani duhet të jenë në dispozicion të teknikut dhe pritet të grumbullohen për derbin e të martës, që do të transmetohet live dhe ekskluzivisht në Oversport dhe Tibo.

Përmirësohet edhe gjendja e Fabio Mirettit, që ka punuar pjesërisht me skuadrën dhe rikthimi i tij në fushë pas dëmtimit në kavilje duket gjithmonë e më pranë. / Oversport.tv