Lajthit mesfushori gjerman, pështyn arbitrin për një rivënie anësore

Clemens Fandrich ka shpërthyer ditën e djeshme ndaj arbitrit anësor në ndeshjen mes Erzgebirge Aue dhe Ingolstadt.

Mesfushori 30-vjeçar, në fundin e ndeshjes nuk i ka mbajtur dot nervat për shkak të një rivënieje anësorë që u dha kundër skuadrës së tij.

Erzgebirge Aue ka protestuar tek anësori dhe nuk është mjaftuar me kaq, pasi e ka pështyrë.

Menjëherë për të është akorduar karton i kuq dhe me siguri do të marrë edhe një dënim tjetër disiplinor. / oversport.tv