LaLiga: Suarez nderon Atleticon në fund, Getafe shënon gol historik

Më në fund! Getafe i shënon golin e parë skuadrës së Atletico Madrid, por në fund mposhtet 1-2 me përmbysje. Goli i Stefan Mitrovic, i shënuar në fundin e pjesës së parë, do të futet në histori, por nuk është se ka ndonjë vlerë për sot.

Atletico Madrid e dominoi ndeshjen, edhe pse pësoi e para. Sulmet e tyre të njëpasnjëshme u shpërblyen në minutën e 78-të, kur Luis Suarez iu vodh mjaft mirë mbrojtësve të Getafe dhe me një goditje brenda zone e çoi topin në rrjetë.

Uruguaiani tregoi edhe një herë tjetër nuhatjen në minutën e parë shtesë, teksa me kokë shtangu Getafen (0 pikë në 6 javë kampionat) dhe i dha fitoren skuadrës së Atletico Madrid, që merr kreun për momentin dhe pret që të luajë Real Madrid.

LALIGA – JAVA 6
Getafe-Atletico Madrid 1-2
Shënues:
Mitrovic 45’/ Suarez 78’, 91’

/ oversport.tv