Lamtumirë Milan-Tonali, klubi dhe lojtari përshëndeten mes mesazheve emocionuese

Sandro Tonali është larguar përfundimisht nga Milani për t’u bërë pjesë e Newcastle United në Angli. Mesfushori italian u transferua tek sheikët e Premier League për shifrën e 70 milionë euro dhe firmosi me ta një kontratë 5-vjeçare.

Menjëherë pas konfirmimit të kësaj lëvizjeje, klubi i Milanit ka falenderuar Tonalin përmes një mesazhi në rrjetet sociale të klubit.

“AC Milan njofton se ka shitur përfundimisht të drejtën e shërbimeve sportive të lojtarit Sandro Tonali te Newcastle United FC. Klubi falenderon mesfushorin për tre vitet e shëklqyera së bashku dhe i uron atij kënaqësinë më të mirë personale dhe profesionale.” – shkruhet në faqen zyrtare të klubit kuqezi.

Gjithashtu nuk ka munguar dhe një mesazh i gjatë nga vetë mesfushori për klubin ku ai spikati si futbollist.

“Sot e gjej veten këtu me një përzierje emocionesh në zemrën time. Siç e dini, kam vendosur të nis një aventurë të re dhe një sfidë të re. Filloj duke falënderuar klubin që më mirëpriti dhe më dha mundësinë të jem pjesë e këtij klubi të jashtëzakonshëm, i cili është dhe do të mbetet gjithmonë shtëpia ime për mua.

Falenderoj ata që u siguruan që të vishja ngjyrat e ekipit tim të preferuar dhe ata që menaxhuan situatën me disponueshmëri dhe ndarje në javët e fundit. Kam mësuar shumë në këto tre vite dhe kam gjetur një familje futbolli mes klubeve, bashkëlojtarëve dhe stafit teknik, të cilët më kanë mbështetur dhe udhëhequr në rrugën time.

Falë jush kam qenë në gjendje të përmirësohem si futbollist dhe si njeri. E kuptoj që kjo lamtumirë mund të zgjojë emocione të përziera dhe është normale që ka kur lë një pjesë të madhe të zemrës, por është e rëndësishme të mbani mend se në futboll, si në jetë, ndryshimet ndonjëherë janë një arsye për rritje për të gjithë.

Tani dua të falënderoj njerëzit e mi, ju që, si unë, mbani ngjyrat kuqezi në zemrën tuaj. Nuk do t’i harroj kurrë koret e tifozëve, titullin e 19-të, të gjitha momentet e mrekullueshme të përbashkëta dhe dashurinë për Milanin tonë.

Ju uroj të gjithëve, klubit dhe tifozëve, më të mirën për të ardhmen dhe jam i sigurt se do të bëni akoma gjëra të mëdha së bashku. Një përqafim i ngrohtë, me shpresën se nuk është një lamtumirë, por një lamtumirë. Shkoni në Milano. Sandro”. – shkruan Tonali për Milanin. /oversport.tv

Foto: AC Milan, Facebook