Lazio rikthehet te fitorja në Serie A, thyen Sampdorian dhe kap Romën

Lazio rikthehet te fitorja pas tre ndeshjes dhe kap Romën në klasifikim. Skuadra kryeqytetase ka mposhtur Sampdorian në transfertë me rezultatin 3-1.

Skuadra e Sarri bëri një ndeshje të mirë dhe në fushë nga fillimi ishin edhe Elseid Hysaj dhe Thomas Strakosha. Ky i fundit ishte në lartësinë e duhur, pavarësisht golit të pësuar.

Lazio e nisi mirë ndeshjen, duke shënuar me Milinkovic-Savic golin e parë, ndërsa më pas e mori skenën Imobbile, që i çoi shifrat në 3-0 me dy golat e shënuar.

Mesfushori serb në pjesën e dytë u ndëshkua me karton të kuq, për shkak të protestave. Në fund Sampdoria realizoi golin e nderit dhe takimi përfundoi 1-3 në favor të Lazios.

SERIE A – JAVA 16

Sampdoria-Lazio 1-3
Shënues:
Gabbiadini 89’ / Milinkovic-Savic 7’, Immobile 17’, 37’

/ oversport.tv