Lecce përforcon mbrojtjen, blen kartonin e kroatit nga Wolfsburg

Lecce ka përforcuar skuadrën me një mbrojtës. Bëhet fjalë për Marin Pongracic, që është blerë përfundimisht nga gjermanët e Wolfsburg.

Në njoftimin e klubit italian thuhet që mbrojtësi ka firmosur një kontratë 3-vjeçare me opsion për të rinovuar edhe një sezon/

Mbrojtësi kroat ishte i huazuar te Lecce sezonin e kaluar dhe tashmë klubi italian ka blerë përfundimisht kartonin e tij. / Oversport.tv