Lista në UEFA për Champions League, Inzaghi bën dy lëvizje tek Interi

Interi po mendon për Champions League dhe trajneri Simone Inzaghi ka bërë ndryshimet në listën e lojtarëve që do të mund të luajnë këtë kompeticion.

Stefano Sensi, i huazuar te Sampdoria, nuk do të jetë në listë, sikurse edhe mbrojtësi Aleksandar Kolarov.

Në vend të tyre, sikurse edhe pritej, do të jenë Robin Gosens dhe Felipe Caicedo, dy afrimet e janarit në merkato. Më poshtë lista e plotë e Interit për ndeshjet e Champions League.

1.Samir Handanovic
2.Denzel Dumfries
5.Roberto Gagliardini
6.Stefan De Vrij

7.Alexis Sanchez
8.Matias Vecino
9.Edin Dzeko
10.Lautaro Martinez

13.Andrea Ranocchia
14.Ivan Perisic
18.Robin Gosens
19.Joaquin Correa

20.Hakan Calhanoglu
21.Alex Cordaz
22.Arturo Vidal
23.Nicolò Barella

32.Federico Dimarco
33.Danilo D’Ambrosio
36.Matteo Darmian
37.Milan Skriniar

77.Marcelo Brozovic
88.Felipe Caicedo
95.Alessandro Bastoni
97.Ionut Andrei Radu

/ oversport.tv