Live në Oversport: Formacionet zyrtare të Erzeni-Teuta dhe Kukësi-Kastrioti

Do të luhen sot në orën 15:00 dy ndeshje të vlefshme për javën e tretë të Abissnet Superiore që do të transmetohen live dhe ekskluzivisht në Oversport dhe Tibo.

Në “Niko Dovana” pas shumë vitesh luhet derbi mes Erzenit dhe Teutës, ndërsa Kukësi do të presë në shtëpi Kastriotin.

Janë publikuar formacionet zyrtare të këtyre dy takimeve që nis pas pak.

FORMACIONET ZYRTARE

ERZENI – Xhika; Iljazi, Krasniqi, Sadiki, Peposhi; A. Mehmeti, Alan, Kriviçiç; Ademi, Maloku, Kadriu. Trajner: Xhevahir Kapllani.

TEUTA – Qirko; Marku, Qaqi, Kotobelli, Kuro; Karabeci, Beqja, Boçi; E. Vila, Hebaj, L. Vila. Trajner: Renato Arapi

FORMACIONET ZYRTARE

KUKËSI – Tafas; Haxhiu, Ferreira, Bytyçi, Ndreca; Moraesh, Gj. Taipi, Hasaj; Meksi, Zivkoviç, Giasi. Trajner: Skënder Gega.

KASTRIOTI – Sali; Kodra, Stojanoviç, A. Selmani, Rami; Hasani, Karakaçi, Prenkoçeviç; Xh. Mehmeti, Morbek, Zogaj. Trajner: Emiljano Çela.