Liverpool makineri, kalon grupet! City i merr vendin e parë PSG-së

Liverpool nuk ndalet në Champions League, ndërkohë që Manchester City me fitoren 4-1 i mori francezëve të PSG vendin e parë në gruo pasi francezët barazuan 2-2 kundër RB Leipzig.

The Reds nuk u ndalen përballet Atletico Madrid, duke fituar 2-0. Skuadra e Klopp regjistron 4 fitore në 4 ndeshje dhe siguron kualifikimin. Jota dhe Mane ishin golat e ditës së sotme.

PSG është befasuar në minutat shtesë nga RB Leipzig, që u hoqi tre pikët nga duart me një penallti të kthyer në gol nga Szoboszlai në minutat shtesë. Wijanldum i francezëve kishte shënuar dy gola në miqësore, por PSG doli 2-2 dhe nuk fitoi dot.

Kështu Manchester City me fitoren e marrë me rezultatin 4-1 kundër Clubb Brugge është ngjitur në vendin e parë në klasifikim. Foden, Mahrez, Sterling dhe Gabriel Jesus ishin autorët e golave të Shqipërisë.

CHAMPIONS LEAGUE – FAZA E GRUPEVE

GRUPI A
Manchester City-Club Brugge 4-1
Shënues: Foden 15′, Mahrez 54′, Sterling 73′, Gabriel Jesus 92’/ Stones (aut.) 17′
RB Leipzig-Paris SG 2-2
Shënues: Nkunku 8′, Szoboszlai (pen.) 92′ / Wijanldum 21′, 39′

GRUPI B
Liverpool-Atl. Madrid 2-0
Shënues: Jota 13′, Mane 21′
*Milan-Porto 1-1

/ oversport.tv