Liverpool ndalet kundër Brentford, triumfojnë Everton dhe West Ham

Liverpool nuk ka mundur të përfitojë nga humbja e Chelsea ndaj Manchester City, pasi ka barazuar në transfertë ndaj Brentford me rezultatin 3-3. Një ndeshje spektakolare, me vendasit që shënuan të parët me anë të Pinnock.

“The Reds” u kundërpërgjigjen me Jota e Salah, por vendasit nuk u dorëzuan dhe barazuan me Janelt. Jones riktheu epërsinë për Liverpool dhe seria e golave nuk kishte përfunduar, pasi Wissa i hoqi dy pikë skuadrës së Jurgen Klopp.

Më parë në Premier League i ishin gëzuar tre pikëve Everton dhe West Ham United, kurse dy takime të tjera u mbyllën në barazime. Watford doli 1-1 kundër Newcastle, kurse Leicester me Burnley 2-2.

PREMIER LEAGUE – JAVA 6
Everton-Norwich 2-0
Shënues:
Townsend (pen.) 29’, Doucoure 77’
Leeds-West Ham 1-2
Shënues:
Rapinha 19’ / Junior Firpo (aut.) 67’, Antonio 90’
Leicester-Burnley 2-2
Shënues:
Vardy 37’, 85’ / Vardy (aut. 12’), Cornet 40’
Watford-Newcastle 1-1
Shënues:
Sarr 72’ / Longstaff 23’
Brentford-Liverpool 3-3
Shënues:
Pinnock 27’, Janelt 63’, Ëissa 82’ / Jota 31’, Salah 55’, Jones 67’

/ oversport.tv