Lojtari i vitit 2021 nga FIFA, publikohen emrat e tre kandidatëve

FIFA do të shpërndajë çmimet më 17 janar dhe sigurisht më i rëndësishme është ai i “Lojtarit të vitit 2021”.

Qeveria e futbollit në botë ka zbuluar edhe tre kandidaturat për këtë çmim dhe dy prej tyre ishin në garë edhe për Topin e Artë.

Bëhet fjalë pikërisht për Leo Messin, i cili mori “Topin e Artë” për të shtatën herë, dhe sulmuesin polak të Bayern Munich, Robert Lewandowski.

I treti kandidat është sulmuesi egjiptian i Liverpool, Mohamed Salah, i cili ka qenë fantastik në Premier League.

Vjet ishte Lewandowski ai që e fitoi çmimin “Lojtari i vitit” nga FIFA, duke lënë pas portugezin Cristiano Ronaldo dhe Leo Messin. / oversport.tv