Luhen 4 javë të superiores deri në fund të vitit, ja kalendari i plotë

Nuk do të ketë pushim pas Kupës së Botës për “Abissnet Superiore” e madje as përgjatë saj. Java e 13-të do të startojë në datën 11 dhjetor gjatë kohës kur Botërori është ende duke u zhvilluar. Brenda muajit dhjetor ndëkohë do të zhvillohen katër javë dhe kampionati do të ndërpritet më 28 dhjetor.

Kështu të shtunën e 11 dhjetorit do të startojë java e 13-të me sfidat Kukësi-Teuta dhe Bylis-Laçi të cilat do të luhen në orën 13:00. Në orën 15:45 do të vijë përballja midis Erzenit dhe Partizanit.

Më 12 dhjetor më pas do të vijnë edhe dy sfidat e tjera. Në orën 13:00 do të luhet përballja mes Tiranës dhe Kastriotit, ndërsa në 15:45 në Shkodër do të luhet Vllaznia-Egnatia.

Më pas java e 14-të do të luhet në datat 15 dhe 16 dhjetor. Java e 15-të më 21 dhe 22 dhjetor, ndërsa java e fundit për këtë vit kalendarit do të luhet më 27 dhe 28 tetor. Derbi midis Tiranës dhe Partizanit që përkon me javën e 15-të të “Abissnet Superiore” do të zhvillohet më 21 dhjetor. Të gjitha sfidat mund t’i ndiqni live dhe ekskluzivisht vetëm në Oversport dhe Tibo.

ABISSNET SUPERIORE – JAVA 13

E DIEL 11.12.2022

13:00 Kukësi-Teuta

13:00 Bylis-Laçi

15:45 Erzeni-Partizani

E HËNË 12.12.2022

13:00 Tirana-Kastrioti

15:45 Vllaznia-Egnatia

ABISSNET SUPERIORE – JAVA 14

E ENJTE 15.12.2022

13:00 Laçi-Erzeni

15:45 Partizani-Kukësi

E PREMTE 16.12.2022

13:00 Egnatia-Bylis

13:00 Kastrioti-Vllaznia

15:45 Teuta-Tirana

ABISSNET SUPERIORE – JAVA 15

E MËRKURË 21.12.2022

13:00 Kukësi-Laçi

19:00 Tirana-Partizani

E ENJTE 22.12.2022

13:00 Erzeni-Bylis

13:00 Kastrioti-Egnatia

15:45 Vllaznia-Teuta

ABISSNET SUPERIORE – JAVA 16

E MARTË 27.12.2022

13:00 Bylis-Kukësi

13:00 Laçi-Tirana

E MËRKURË 28.12.2022

13:00 Egnatia-Erzeni

15:45 Partizani-Vllaznia

15:45 Teuta-Kastrioti