“Magjistari” Igli Tare, tani e kërkon edhe Juventusi si drejtor sportiv

Në fillim Inter, pastaj Milan dhe tani Juventus. Igli Tare është një nga drejtorët sportivë më të kërkuar në Itali. Pas sukseseve të vazhdueshme tek ekipi i Lazios, puna e Tares nuk ka mbetur pa u vënë re nga klubet më të rëndësishme në Itali.

Mediat vendase po flasin se president i Juventusit, Andrea Agnelli po mendon ta bëjë Taren pjesë të stafit drejtues të ekipit të tij. Tare është pjesë e Lazios që prej vitit 2009 dhe sukseset e tij kanë bërë presidentët e klubeve elitare ta kërkojnë atë me ngulm.

Kontrata e tij skadon më 30 qershor 2023 dhe Juventus po shtyn fuqishëm që Tare të bashkohet me “Zonjën e Vjetër”. Megjithatë tashmë topi i takon ish sulmuesit të kombëtares nëse do të pranojë të “shënojë” me ekipin e Juventusit apo do të qëndroj në kryeqytetin Italian. / oversport.tv