Manchester City hedh sytë nga Milan, vëzhgohet Theo Hernandez

Manchester City është duke konsideruar një lëvizje për mbrojtësin e majtë Theo Hernandez.

Aktualisht francezi po kalon një moment të shkëlqyeshëm nw Serie A me Milanin, që këtë sezon do marrë pjesë dhe në Uefa Champions League.

Mundësia për të marrë nënshkrimin e Theo Hernandez, duket se është mjaft e hapur, edhe pse ai është ende nën kontratë deri në vitin 2024. Lojtari thuhet se është i interesuar të provojë fatin e tij me The Citizens.