Manchester United i nxjerr inatin “Spurs”-ave, Ronaldo realizon një perlë

Manchester United ka reaguar pas humbjes kundër Liverpool dhe ia ka nxjerrë inatin skuadrës së Tottenham në Londër.

“Djajtë e kuq” kanë triumfuar me rezultatin 3-0 dhe protagonist ishte Cristiano Ronaldo, i cili e zhbllokoi ndeshjen me një gol fantastik.

Portugezi në pjesën e dytë dhe edhe asistin e golit të dytë, realizuar nga Edinson Cavani, kurse Rashford e vuri vulën me golin e tretë.

PREMIER LEAGUE – JAVA 10
Tottenham-Manchester United 0-3
Shënues:
Ronaldo 39’, Cavani 64’, Rashford 86’

/ oversport.tv