Marrëveshje e plotë Real-Mbappe, francezi bëhet lojtari më i paguar në Botë

Sipas asaj që shkruan “Bild”, është arritur marrëveshja e plotë mes Realit të Madridit dhe sulmuesit Kylian Mbappé.

Francezi do të bëhet futbollisti më i paguar në botë me një pagë, që shkon rreth 50 milion euro në sezon.

Klubi spanjoll provoi që verën e kaluar që të bëjë të vetin futbollistin, madje i ofroi 200 milion euro PSG-së për të lënë të lirë sulmuesin, shifër që u refuzuar nga klubi francez. / Oversport.tv