Marseille kërkon lojtarë te Roma, italianët synojnë të arkëtojnë 25 milionë

Roma po mundohet që të përforcojë skuadrën në dispozicion të teknikut Mourinho, por në të njëjtën kohë synon të shesë lojtarët që nuk hyjnë në planet e “Special One”.

Dy prej këtyre lojtarëve janë Veretout dhe Justin Kluivert: i pari ka luajtur shumë pak këtë sezon, ndërsa i dyti nuk u ble nga Nice, ku ishte huazuar këtë sezon.

Të dy futbollistët ndiqen me vëmendje nga klube të ndryshme franceze, por ditën e djeshme ka qenë Marseille, që ka lëvizur zyrtarisht. Roma kërkon rreth 25 milionë për të dy lojtarët. / Oversport.tv