Martinez publikon emrat për Nations League, Belgjika rigjen Kevin De Bruyne

Trajneri i kombëtares së Belgjikës, Roberto Martinez, ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar për fazën finale të Nations League, që do të zhvillohet në Itali.

Belgjika do të përballet në gjysmëfinale me Francën, të enjten e ardhshme në Torino.

Kevin De Bruyne është rikthyer në skuadrën kombëtare të Belgjikës, pasi mungoi në ndeshjet e muajit të kaluar.

Thomas Vermaelen, Jeremy Doku dhe Dries Mertens do të mungojnë në ndeshjet e Nations League.

Ja dhe lista e plotë e lojtarëve belgë të grumbulluar nga tekniku Martinez: