Mbrojtësi i Milanit humbet ndeshjen me Napolin, lojtari dëmtohet në stërvitje me Francën

Lajme të këqija për Milanin pak para rifillimit të Serie A. Pierre Kalulu ka pësuar një dëmtim muskulor dhe nuk do të jetë i gatshëm për kuqezinjtë në supersfidën me Napolin më 2 prill.

Siç raporton italiania “Sportmediaset”, mbrojtësi francez iu nënshtrua kontrolleve mjekësore që nxorën në pah dëmtimin e tij. Në ditët në vijim d të kryhet një tjetër kontroll mjekësor për të kuptuar gjendjen e tij.

Frika e madhe për Milanin është se lëndimi i Kalulu mund ta mbajë atë për të paktën 20 ditë jashtë fushave të lojës. Mbrojtësi u dëmtua në kampin stërvitor aty ku ishte pjesë e Francës U-21. /oversport.tv