Mbyllet merkato! Të gjitha lëvizjet që ndodhën këtë verë në Superiore

Është mbyllur zyrtarisht merkatoja e verës në futbollin shqiptar dhe skuadrat e Superiores kanë arritur që të bëjnë disa goditje në orët e fundit. Tirana ka blerë Bruno Lulajn, Partizani Marçelino Prekën, ndërsa Kukësi zyrtarizoi tre futbollistë nigerianë në ditën e fundit të merkatos.

Të gjitha skuadrat janë treguar aktive gjatë verës, duke përforcuar organikën në repartet më problematike. Erzeni dhe Egnatia ndërtuan një skuadër nga e para, ndërsa nga Tirana janë larguar shumë lojtarë që u shpallen kampionë një vit më parë.

Më poshtë mund të gjeni të gjitha operacionet e merkatos (si në hyrje dhe në dalje), që kanë bërë 10 skuadrat e Abissnet Superiore, event që transmetohet live dhe ekskluzivisht në Oversport dhe Tibo.

BYLIS

Afrime: Luis Kaçorri, Marin Abazaj, Xhonatan Lajthia, Aldo Qoshku, Aleksandar Damçevski, Mikel Brahilika, Aires Soza, Sandro Pereira Da Silva, Aldo Teqja

Largime: Alban Miftari, Millosh Stojanoviç, Xhoi Carkanji, Zhoa Emanuel Birungueta, Zhoao Ananias, Rafael Barbosa, Joald Ivziku, Marçelino Preka

EGNATIA

Afrime: Ilir Camaj, Alen Sherri, Emiliano Musta, Erald Hyseni, Abdurraman Fangaj, Geri Selita, Sodiq Atanda, Arbin Zejnullai, Flavio Meçja, Redon Mihana, Fernando Medeiros, Henri Zhoel, Jurgen Goxha, Donald Mëllugja, Renato Malota, Ojediran Hamzat, Klaudivan dos Santos Bezerra (BamBam)

Largime: Klevis Hasanbelli, Gëzim Krasniqi, Ilir Allmuça, Ildian Shyti, Filip Duranski, Bruno Telushi, Guilherme Eller, Demir Imeri, Artur Magani, Aleandro Daka, Franc Ymeralilaj, Besart Krivanjeva, Besar Iseni, Ilirid Ademi, Pedro Augusto;

ERZENI

Afrime: Dashamir Xhika, Gëzim Krasniqi, Klevis Hasanbelli, Ardit Peposhi, Adnard Mehmeti, Progon Maloku, Drilon Kryeziu, Amir Kahrimanoviç, Elis Doksani, Ardit Iljazi, Alan Rodrigues, Florijan Kadriu, Nehar Sadiki, Thierno Thioub, Marko Kriviçiç, Ilirid Ademi, Patrik Karvalho Nonato, Xhelil Asani;

Largime: Isli Hidi, Jasmin Raboshta, Omar Musaj, Idakao Dikson, Rei Nuriu, Fatmir Prengaj, Xhorxhian Boci, Franci Alimadhi, Alfred Deliallisi, Orjan Xhemalaj, Kevi Llanaj, Xhuljo Mehmeti, Dritmir Beci, Ersil Ymeri, Albi Xhabrahimi, Fadil Meta, Myslim Ramilli, Arbër Çyrbja;

KASTRIOTI

Afrime: Zajsar Arapi, Kevin Aliaj, Millosh Stojanoviç, Franc Marinaj, Livio Malaj, Xhuljo Mehmeti, Martin Prenkoçeviç, Gabriel Morbek, Abjel Bejzade, Aron Kaçinari;

Largime: Kaina Nunjesh, Xhoi Hajdëraj, Elton Vata, Lukman Husein, Arbër Basha, Sokol Neziri, Henri Okebugu

LAÇI

Afrime: Fatmir Prengaj, Luka Cucin, Majkëll Babatunde, Jon Vula, Ortelio Biba, Mario Barjamaj, Segerso Geci, Klajdi Kuka, Isi Manellari, Nikolin Duka, Ariel Borisyuk, Mykyta Peterman, Albi Alla, Xhorxhe Ivkoviç, Endrit Marku, Vasil Shkurtaj;

Largime: Alen Sherri, Aleksandar Ignjatoviç, Bashkim Velija, Ardit Deliu, Juljan Shehu, Iljasa Zulfiu, Van-Dejv Harmon, Dejan Zarubica, Renato Malota, Saliu Guindo;

PARTIZANI

Afrime: Aristoteles Romero, Bruno Telushi, Engjëll Hoti, Matej Cvetanoski, Bekim Rexhepi, David Atanaskoski, Jozef Menish, Alfred Mensah, Viktor Da Silva, Endri Çelaj, Marçelino Preka

Largime: Fernando Augusto, Stenio Zhunior, Sherif Kallaku, Kristi Kote, Gresild Lika, Kristi Kullaj, Dean Liço, Milan Mirosavljev, Aleksandar Damçevski, Albion Marku, Esat Mala, Geri Selita, Herald Marku, Vokli Laroshi, Egzon Belica, Aldo Teqja

KUKËSI

Afrime: Klejdi Daci, Ergys Peposhi, Antonio Ilieski, Kristi Kote, Ante Zivkoviç, Jakup Berisha, Arbër Basha, Agnaldo Moraesh, Tarik Isiç, Rimal Haxhiu, Laurenc Xheka, Françesko Hasaj, Ebert Da Silva, Tiago Ferreira, Lejton Ndukvu, Eduin Giasi, Marvin Brozi, Jorgo Meksi, Daniel Momoh, Shamsuddeen Sani, Sodiq Olamilekan Oseni.

Largime: Dashamir Xhika, Kristi Marku, Pablo De Lukas, Jorgo Pëllumbi, Emiliano Musta, Ardit Hila, Vitor Feizhao, Vasil Shkurtaj, Filip Gligorov, Alija Kërniç, Artiom Puntus, Kreshnik Bahtiri, Luka Milunoviç, Zenel Gavazaj, Bruno Lulaj, Fatjon Çollari;

TEUTA

Afrime: Uheid Hoxha, Aldrit Oshafi, Alban Çejku, Patrik Treni, David Gjinollari, Arseld Halilaj, Klevis Bebeziqi, Erando Karabeci, Arbër Çyrbja, Aleksandros Kuros, Albion Marku, Devid Fejzulla;

Largime: Albano Aleksi, Bllagoja Todorovski, Filip Ivanoviç, Reuben Akuah, Sebino Plaku, Ergys Peposhi, Klejdi Daci, Jahmir Hyka, Asion Daja, Florent Avdyli, Xhekson Ferreira Silveiro;

TIRANA

Afrime: Albano Aleksi, Florent Hasani, Ardit Hila, Besir Iseni, Lukman Husein, Sherif Kallaku, Patrik Robson Monteiro, Ardit Deliu, Bruno Lulaj

Largime: Erion Hoxhallari, Engjëll Hoti, Ardit Toli, Andri Stafa, Mario Beshiraj, Gentian Muça, Majkëll Ngo, Enes Kuka, Enur Totre, Marlind Nuriu, Dejvid De Silva, Taulant Seferi;

VLLAZNIA

Afrime: Lorik Boshnjaku, Kaina Nunjesh, Dajan Shehi, Kristjan Vulaj, Marko Juriç, Herald Marku, Esat Mala;

Largime: Fallou Dianje, Ardit Krymi, Mikael Panos, Zinedin Mustedanagiç, Viktor Da Silva, Fahrudin Gjurgjeviç, Abdurraman Fangaj, Uheid Hoxha, Mevlan Adili, Klejdi Paloka, Eraldo Deda. / Oversport.tv