Mbyllet sezoni i rregullt i NBA, përcaktohen ndeshjet e Play Off dhe Play In

Janë luajtur mbrëmjen e djeshme ndeshjet e fundit të sezonit të rregullt të NBA. Të 30 skuadrat e këtij turneu kanë zbritur në fushë mbrëmjen e djeshme. Bostoni ka mbyllur sezonin e rregullt në vendin e dytë në Konferencën e Lindjes, ndërsa Utah mposht Portland dhe mban vendin e 5-të në renditjen e Konferencës së Perëndimit.

Janë përcaktuar tashmë 12 skuadrat që do të luajnë në Play Off si dhe sfidat e Play In që do të përcaktojnë edhe 4 skuadrat e tjera që do të vazhdojnë më tej rrugëtimin e tyre në Play Off.

MEMPHIS GRIZZLIES-BOSTON CELTICS 110-139

Bostoni nuk bën llogari dhe fiton bindshëm në Memphis, duke mbyllur sezonin e rregullt në vendin e dytë në Konferencën e Lindjes. Celtics kanë dominuar gjatë gjithë ndeshje dhe nuk kanë vënë në diskutim suksesin për asnjë moment. Tatum shënon 31 pikë për miqtë, ndërsa Aldama (20 pikë dhe 10 rebounde) dhe Jonchar (17 pikë, 13 rebounde dhe 10 asist) janë më të mirët për Grizzlies.

Në Play Off Bostoni do të ndeshet me fituesin e Play In mes Brooklyn dhe Cleveland, ndërsa Memphis (që mbylli sezoni si e dyta në Konferencën e Perëndimit) do të ndeshet me fituesin e sfidës mes Minnesota dhe LA Clippers.

Foto: Brooklyn Nets Twitter

Ndeshjet e tjera të NBA:

BROOKLYN NETS-INDIANA PACERS 134-126

CLEVELAND CAVALIERS-MILWAUKEE BUCKS 133-115

PHILADELPHIA 76ERS-DETROIT PISTONS 118-106

HOUSTON ROCKETS-ATLANTA HAWKS 114-130

CHARLOTTE HORNETS-WASHINGTON WIZARDS 124-108

NEW ORLEANS PELICANS-GOLDEN STATE WARRIORS 107-128

DALLAS MAVERICKS-SAN ANTONIO SPURS 130-120

PORTLAND TRAIL BLAZERS-UTAH JAZZ 80-111

MINNESOTA TIMBERWOLVES-CHICAGO BULLS 120-124

DENVER NUGGETS-LOS ANGELES LAKERS 141-146

PHOENIX SUNS-SACRAMENTO KINGS 109-116

ORLANDO MAGIC-MIAMI HEAT 125-111

LOS ANGELES CLIPPERS-OKLAHOMA CITY THUNDER 138-88

NEW YORK NKICKS-TORONTO RAPTORS 105-94