Merkato e Superiores, si kanë ndryshuar skuadrat e kampionatit shqiptar

Disa nga skuadrat e Superiores kanë bërë debutimin e tyre sezonal në Kupat e Europës, disa të tjera kanë filluar fazën përgatitore, ndërsa ka edhe klube si Erzeni që nuk kanë nisur akoma përgatitjet për sezonin e ri.

Merkato është në kulmin e saj dhe shumë skuadrat kanë reaguar duke përforcuar repartet problematike. Egnatia është një nga skuadrat më aktive në merkato gjatë kësaj periudhe.

Më poshtë mund të gjeni të gjitha afrimet dhe largimet për secilën nga 10 skuadrat që do të marrin pjesë në Superiore në sezonin e ri.

TIRANA

Blerje: Albano Aleksi, Florent Hasani, Ardit Hila, Besir Iseni;

Largime: Erion Hoxhallari, Engjëll Hoti, Ardit Toli, Andri Stafa, Mario Beshiraj, Gentian Muça, Majkëll Ngo;

LAÇI

Blerje: Fatmir Prengaj, Luka Cucin, Majkëll Babatunde, Xhuljo Tabaku, Jon Vula, Ortelio Biba, Mario Barjamaj, Segerso Geci, Klajdi Kuka;

Largime: Alen Sherri, Aleksandar Ignjatoviç, Bashkim Velija, Ardit Deliu, Juljan Shehu;

PARTIZANI

Blerje: Aristoteles Romero, Bruno Telushi, Engjëll Hoti, Matej Cvetanoski, Bekim Rexhepi, Edison Ndreca (në huazim për Ligën e Konferencës), David Atanaskoski

Largime: Fernando Augusto, Stenio Zhunior, Sherif Kallaku, Kristi Kote, Gresild Lika, Kristi Kullaj, Dean Liço, Milan Mirosavljev, Aleksandar Damçevski, Albion Marku, Esat Mala, Geri Selita, Herald Marku;

KUKËSI

Blerje: Klejdi Daci, Ergys Peposhi, Antonio Ilieski, Kristi Kote, Ante Zivkoviç, Jakup Berisha, Arbër Basha, Agnaldo Moraesh, Tarik Isiç;

Largime: Dashamir Xhika, Kristi Marku, Pablo De Lukas, Jorgo Pëllumbi, Emiliano Musta, Ardit Hila, Vitor Feizhao, Vasil Shkurtaj, Filip Gligorov, Alija Kërniç, Artiom Puntus, Kreshnik Bahtiri, Luka Milunoviç,

VLLAZNIA

Blerje: Lorik Boshnjaku, Kaina Nunjesh, Dajan Shehi, Kristjan Vulaj, Marko Juriç, Herald Marku;

Largime: Fallou Dianje, Ardit Krymi, Mikael Panos, Zinedin Mustedanagiç, Viktor Da Silva, Fahrudin Gjurgjeviç, Abdurraman Fangaj, Uheid Hoxha, Mevlan Adili.

TEUTA

Blerje: Uheid Hoxha;

Largime: Albano Aleksi, Bllagoja Todorovski, Filip Ivanoviç, Reuben Akuah, Sebino Plaku, Ergys Peposhi, Klejdi Daci, Jahmir Hyka, Asion Daja, Florent Avdyli;

KASTRIOTI

Blerje: S’ka

Largime: Kaina Nunjesh, Jusuf Zetuna, Xhoi Hajdëraj, Elton Vata, Lukman Husein, Arbër Basha, Sokol Neziri, Henri Okebuku.

EGNATIA

Blerje: Ilir Camaj, Alen Sherri, Emiliano Musta, Nehar Sadiki, Erald Hyseni, Abdurraman Fangaj, Geri Selita, Sodiq Atanda, Arbin Zejnullai, Flavjo Meçja;

Largime: Klevis Hasanbelli, Gëzim Krasniqi, Ilir Allmuça, Ildian Shyti, Filip Duranski, Bruno Telushi, Guilherme Eller, Demir Imeri, Artur Magani, Aleandro Daka, Franc Ymeralilaj, Besart Krivanjeva, Besar Iseni, Ilirid Ademi;

BYLISI

Blerje: Arbri Pengu, Luis Kaçorri;

Largime: Alban Miftari, Millosh Stojanoviç, Xhoi Carkanji, Biringueta, Zhoao Ananaias;

ERZENI

Blerje: S’ka

Largime: Isli Hidi, Jasmin Raboshta, Ersil Ymeri, Dritmir Beci, Omar Musaj, Anteo Osmanllari, Idakao Dikson, Pablo Olivera Enk, Arbër Çyrbja, Kevi Llanaj, Xhulio Mehmeti, Fadil Meta, Rei Nuriu, Fatmir Prengaj, Argel Avdiu, Albi Xhabrahimi. / Oversport.tv