Milani mendon për të ardhmen, rinovon me goleadorin e të rinjve

Milani i ka në fokus të rinjtë dhe së fundmi ka arritur marrëveshjen për nënshkrimin e një kontrate të re deri më 30 qershor 2026 me sulmuesin e datëlindjes 2003, Marco Nasti.

I riu ka mbërritur në zyrat e klubit dhe do të nënshkruaje e më pas do të vijë edhe njoftimi nga klubi i Milanit për marrëveshjen e bërë.

Nasti është shënuesi më i mirë te të rinjtë e drejtuar nga Federico Giunti, teksa në kampionat ka shënuar 12 gola në 18 ndeshje dhe ka asistuar 6 herë.

Nasti numëron edhe dy gola të tjerë, në Kupën e Italisë dhe në Uefa Youth League. Paraqitjet e tij bëjnë që Milani të ketë besim tek ai, ndaj edhe i kanë ofruar kontratë të re. / oversport.tv