Moment i keq për Leo Messin në Paris, vjen dëmtimi i parë

Lionel Messi po kalon një moment jo shumë të mirë tek PSG-ja. Aventura e tij në Francë nuk ka nisur në mënyrën më të mirë: akoma s’ka shënuar, barazimi kundër Club Brugge në Champions dhe tensioni me teknikun Pochettino pas zëvendësimit në ndeshjen kundër Lionit.

Tani për yllin argjentinas vjen edhe ndalesa e parë, për shkak të një goditjeje që ka marrë në gjurin e majtë. Messi do të qëndrojë pushim disa ditë, prandaj do të mungojë në ndeshjen e nesërme në kampionat kundër Metz.

Rezonanca magnetike ka konfirmuar një problem në gju, por një vlerësim tjetër do të bëhet pas 48 orësh.

Messi u zëvendësuar nga Achraf Hakimi 15 minuta para përfundimit të ndeshjes kundër Lionit, një lëvizje që solli shumë polemika, pasi ylli argjentinas nuk është mësuar që të mbarojë para kohe ndeshjet e tij. /Oversport.tv