Monza e papërmbajtshme në merkato, kërkon edhe sulmuesin e njohur

Monza është një nga klubet më aktive të Serie A në merkato. Pasi ka blerë Matteo Pessina, Galliani po tenton një tjetër goditje në merkato, synon që të sjellë te debutuesit Edinson Cavanin.

Sulmuesi uruguaian është aktualisht një lojtar i lirë, pasi mbylli sezonin e kaluar me Manchester United. 35-vjeçari kërkohet edhe nga Salernitana, por sipas asaj që shkruan “Sky Sport”, lojtari po merr kohë që të vendosë me qetësi të ardhmen e tij.

Galliani ka takuar gjatë orëve të fundit agjentët e lojtarit, për të diskutuar nëse ekziston mundësia që Cavani të vijë te Monza. Alternativa të tjera për sulmin e debutuesve janë Andrea Petagna dhe Andrea Pinamonti. / Oversport.tv

Foto: Manchester United, Facebook