Mount: E vështirë të largohesh nga klubi ku je rritur, mezi pres të fitoj trofe për United

Manchester United arriti të bëjë një goditje të madhe në merkato duke afruar Mason Mount nga Chelsea për shifrën e 75 milionë euro. Pas konfirmimit si lojtar i “djajve të kuq”, mesfushori anglez foli për ndjesitë e tij nga ky transferim.

 “Nuk është kurrë e lehtë të largohesh nga klubi në të cilin je rritur, por Manchester United do të jetë një sfidë e re dhe shumë emocionuese për vazhdimin e karrierës sime. Pasi jam përballur kundër tyre, e di sa të fortë janë dhe se ku po shkoj dhe mezi pres të jem pjesë e këtij grupi për të fituar trofe të mëdhenj.”- thotë Maunt i cili më pas flet edhe për trajnerin e skuadrës së tij të re.


“Të gjithë mund të shohin se skuadra ka bërë përparime të mëdha nën drejtimin e Erik ten Hag. Pasi u takova me trajnerin dhe diskutova planet që ai ka, jam shumë i emocionuar për sezonet që na presin dhe jam gati të jap gjithçka për të bërë një punë të mirë dhe produktive.

Unë jam ambicioz. E di se sa e mrekullueshme është të fitosh trofe dhe çfarë duhet për ta bërë këtë. Do të jap gjithçka për Manchester United”, përfundoi Mason Mount. /oversport.tv

Foto: Manchester United, Twitter