Mourinho ka vendosur tetë lojtarë të Romës në shitje

Jose Mourinho filloi seancën e tij të parë stërvitore me Romën në 8 korrik, por ai tashmë ka identifikuar disa lojtarë që ai dëshiron të largohen nga klubi.

Trajneri Portugez kishte prezantimin e tij para se të merrte stërvitjen të enjten, dhe duket se ai dëshiron të bëjë ndryshime të shpejta me Giallorossi.

Sipas Sky Sport Italia, Mourinho dëshiron të shesë tetë lojtarë të Romës që nuk janë pjesë e planeve të tij: Pedro Rodriguez, Federico Fazio, Steven Nzonzi, Justin Kluivert, Javier Pastore, Davide Santon, Robin Olsen dhe Ante Coric.

Roma, kohët e fundit postoi skuadrën e tyre para-sezonale në mediat sociale dhe askush nga lojtarët e lartpërmendur nuk u shfaq në listë.
Pedro u bashkua vetëm verën e kaluar, por pati vështirësi gjatë lojës në sezonin e kaluar, ndërsa ish dyshja e Sevilla Fazio dhe Nzonzi nuk kanë qenë të njëjtë që kur u larguan nga LaLiga Santander.

Pesë lojtarët e mbetur nuk kanë arritur të përmbushin potencialin e tyre, duke përfshirë djalin e Patrick Kluivert, Justin.
Dy lojtarë që janë transferuar tashmë janë portieri spanjoll Pau Lopez dhe mesfushori i djathtë, turk Cengiz Under, të cilët janë huazuar nga Marseille me një mundësi për të blerë.
Mourinho dëshiron ta çojë Romën në krye të Serisë A dhe për këtë arsye po kërkon të sjellë lojtarë, siç është portieri i Wolves, Rui Patricio.