Mourinho video-mesazh për Krishtlindje, ka një premtim për tifozët

Kohë festash dhe urimesh në të gjithë botën dhe Jose Mourinho do ta shfrytëzojë momentin. “The Special One” gjeti rastin për të dërguar një video-mesazh për të gjithë tifozët e Romës.


kliko mbi imazh për më shumë informacione rreth Mega Shorteut Tibo

Ai i uroi atyre festa të mbara dhe sigurisht shëndet e lumturi. Gjithashtu, ai u ndal edhe tek e ardhmja e klubit duke i bërë me dije se objektivi i tij është shumë i qartë. Dëshiron të fitojë me Romën dhe ta çojë atë në majë.

Video-mesazhi i plotë

“Përshëndetje të gjithëve, janë Krishtlindje dhe në një moment si ky ne duhet të gjejmë gjithmonë mundësinë të mendojmë për botën, për tjetrin, por para së gjithash për familjen tonë dhe fansat tanë. Që nga dita numër një që mbërrita në Romë kam kuptuar se Roma dhe tifozët e Romës janë familje, miq dhe për këtë arsye nuk mund të humbisja rastin të uroj Krishtlindjet, veçanërisht shëndet, paqe dhe dashuri.

Kur mbërrita këtu, gjërat ishin menjëherë shumë të qarta, koha nuk është një koncept bosh, por është një fjalë që do të thotë shumë. Për të punuar me kohën duhet ndjeshmëri sepse pa empati koha fluturon dhe asgjë nuk ndërtohet. Dhe ju siguroj se këtu, brenda mureve të Trigorias, empatia ekziston dhe nuk është një koncept në vetvete: është një ndjeshmëri që rritet.

Këtu të gjithë punojnë dhe duan të jenë grup. Ne po bëhemi vërtet të fortë nga ky këndvështrim dhe mendoj se po e perceptoni edhe ju. Ne dëgjojmë brohorimat tuaja, një brohorim që na mbështet. Është krenari dhe nder për mua të punoj për Romën, të punoj për ne.

Faleminderit për gjithçka, ju keni gjithmonë një qasje fantastike. Zhurma e miqve është e paçmuar për ne. E ardhmja duhet të jetë e ndritshme, padyshim që ëndërroj të fitoj sepse është në natyrën time dhe në historinë time. Jo vetëm që jam i lumtur të përmirësohem dhe të hedh themelet për të ardhmen. Edhe unë dua të fitoj, të gjithë e duam dhe shpresojmë që viti 2022 të na japë mundësinë të shtojmë hapa të tjerë në ndërtimin e një Rome që jo vetëm do ta doni, por që do t’ju bëjë të ndiheni krenarë për atë që mund të arrijë.

Kjo është padyshim ambicia jonë, ne do të përpiqemi të zvogëlojmë diferencën sa më shpejt të jetë e mundur për të arritur atje ku duam. Urimet më të mira për të gjithë, Gëzuar Krishtlindjet dhe do të shihemi së shpejti në Olimpico. Do të argëtohemi menjëherë në 2022, me Roma-Juventus, do të argëtohemi edhe një herë”. /oversport.tv