Mura i bën gjëmën Tottenhamit, Olayinka “ngrin” në fund ndaj Feyenoord

Mura ka bërë historinë, duke marrë tre pikët e para në grupet e Conference League, pasi mundi me rezultatin 2-1 skuadrën e Tottenham që humbi edhe vendin e dytë pas barazimit që mori Vitesse.

Harry Kane vendosi baraspeshën përkohësisht, por londinezët e pësuan nga sllovenët në shtesë pas golit të Marosa.

Feyenoord i ka prishur festën sulmuesit Peter Olayinka, pasi barazoi në fund. Takimi u mbyll 2-2 dhe Slavia Prague nuk e siguroi dot sonte vendin e dytë. Nigeriani shënoi golin e parë për çekët.

CONFERENCE LEAGUE – RAUNDI 5
HJK-Alashkert 1-0
Lincoln Red Imps-Copenhagen 0-4
Maccabi Haifa-Union Berlin 0-1
Mura-Tottenham 2-1

Qarabag-Omonia 2-2
Rennes-Vitesse 3-3
Slavia Prague-Feyenoord 2-2
Slovan Bratislava-PAOK 0-0

/ oversport.tv