Myrto Uzuni u jep zemër spanjollëve të Granada: Nuk dorëzohemi kurrë!

Granada u mposht nga Real Sociedad një ditë më parë dhe sulmuesi Myrto Uzuni, në zonën mikse të mediave deklaroi: “Deri te penalltia për Real Sociedad luajtëm shumë mirë dhe kishim mundësi të shënonim gol.

Nëse do të kishim shënuar, atëherë loja do të kishte shkuar ndryshe. Gjithsesi ky është futbolli. Mentaliteti ynë është që të mos dorëzohemi kurrë dhe të luftojmë deri në fund për këtë fanellë. Ekipi nuk dorëzohet kurrë.

Ky është një klub fantastik, me një trajner të madh dhe ne gjithmonë punojmë së bashki. Duhet të vazhdojmë të luftojmë për të arritur qëllimet tona dhe për të fituar”. / oversport.tv