Nahitan Nandez i Cagliarit objektivi, duel mes Interit dhe Napolit

Interi dhe Napoli po ndjekin me kujdes “xholin” e Cagliari, Nahitan Nandez. 25-vjeçari luan në qendër të mesfushës dhe si anësor i djathtë.

Calcio Mercato shkruan se dy klubet e Serie A mund të bëjnë ofertat e tyre që në janar. Klubi nga Sardenja ka pretendimet e veta.

Për kartoni e Nandez ata kërkojnë rreth 30 milion euro, pasi ka kontratë deri më 30 qershor 2024. / oversport.tv