Napoli mendon për të ardhmen, zyrtarizon 2 goditjet në merkato

Pasi mbylli kampionatin duke siguruar një vend në sezonin e ardhshëm të Champions League, Napoli po tregohet shumë aktiv në merkato për të përforcuar skuadrën për sezonin e ri.

Është zyrtarizuar blerja e Mathias Olivera dhe në të njëjtën kohë klubi i De Laurentiis ka njoftuar se do të blejë kartonin e André Frank Zambo Anguissa, që ishte huazuar nga Fulham për 400 mijë euro në gusht të vitit 2021.

Pas një sezoni bindës, Napoli ka vendosur që të aktivizojë të drejtën e blerjes së kartonit të lojtarit, që ishte fiksuar në 15 milionë euro të ndara në tri vite. / Oversport.tv