Neymar nuk duron më: Çfarë duhet të bëj më shumë me Brazilin të më respektojnë

Sulmuesi i Brazilit, Neymar, është deklaruar pas ndeshjes me Perunë, se meriton më shumë respekt nga mbështetësit e Seleçao.

Ai shënoi dhe kontribuoi një asist, por mori kritika nga komentatorët dhe mbështetësit e Brazilit. “Nuk e di çfarë mund të bëj tjetër për këtë fanellë, që njerëzit të fillojnë të respektojnë Neymar”, tha sulmuesi pas përfundimit të sfidës.

Gjithashtu, sulmuesi u kritikua ndeshjen e mëparshme të Brazilit me Perunë. Disa tifozë shpreheshin se duket në mbipeshë.

Neymar ngriti këmishën për të treguar barkun e tij dhe e bëri me qëllim të shfaqe acarimin e tij, në një intervistë nga fusha. /oversport.tv