Nis ëndrra europiane për Egnatian: Publikohen formacionet zyrtare ndaj Ararat-Armenias

Egnatia do të bëjë sot debutimin e saj historik duke luajtur një ndeshje për kualifikueset e garave europiane. Në orën 17:00, skuadra rrogozhinase do të udhëtojë në transfertë për t’u përballur me Ararat-Armenian.

Trajnerët e të dyja klubeve kanë bërë të ditur dhe formacionet zyrtare që do të zbresin pas pak në fushën e lojës. Për sa i përket Edlir Tetovës, ky i fundit ka zgjedhur të hedhë në fushë nga minuta e parë blerjen e re, Albano Aleksin dhe Gytis Paulauskas.

Formacionet zyrtare: