Nuk ka fitues mes Torinos dhe Cagliarit, ekipet ndahen në paqe

Nuk ka fitues në përballjen e javës së parë mes Torinos dhe Cagliarit, të cilët kanë barazuar pa gola në “Stadio Olimpico di Torino”.

Të dyja ekipet zhvilluan një lojë pozitive duke kërcënuar shpesh herë njëra-tjetrën, por pa arritur të shënojnë asnjë gol të vetëm.

Cagliari arrin të marrë një barazim në ndeshjen e parë të Serie A pas rikthimit të tyre. Këta të fundit renditen momentalisht në vendin e 10-të të Serie A, ndërsa “granatat” një vend më poshtë. /oversport.tv