Nuk po rinovon me Barcelonën, 4 ekipe angleze në garë për Dembele

Ousmane Dembele është në përfundim kontrate me Barcelonën dhe mesa duket klubi katalanas nuk po planifikon që të rinovojë kontratën. Si rrjedhojë shumë klube janë hedhur në sulm për shërbimet e 24-vjeçarit.

Sirenat më të shumta që po bien janë nga Premier League me katër ekipe që janë të gatshme të luftojnë me njëri-tjetrin për të marrë shërbimet e francezit. Ekipet pretendente janë Manchester City, Tottenham dhe Liverpool. Megjithatë, nuk duhen nënvlerësuar as milionat e Newcastle që janë gjithashtu të interesuar për shërbimet e 24-vjeçarit.

Kështu, Dembele mund të mos rinovojë me Barcelonën dhe ekipet mund ta marrin atë me parametër zero. Më parë Barcelona e ka blerë sulmuesin nga Dortmund për 135 milion euro. /oversport.tv