Paraqitja fantastike, Kumbulla: Këshillat e Mourinho më ndihmuan

Marash Kumbulla ishte titullar në ndeshjen e sotme të Romës kundër Cagliari. Mbrojtësi bëri një ndeshje të mirë dhe pas saj foli për faqen e klubit kryeqytetas:

“Jam i lumtur, kam ardhur nga një periudhë ku nuk kam luajtur shumë dhe kam pasur vështirësi. Falë shokëve të skuadrës dhe trajnerit, të cilët më kanë dhënë shumë këshilla, gjithmonë kam dhënë gjithçka në stërvitje për të qenë gati”.

Më parë për Kumbullën kishte folur edhe trajneri Jose Mourinho, i cili e vlerësoi maksimalisht paraqitjen e qendërmbrojtësit të kombëtares shqiptare.

“Kumbulla ishte më i miri në fushë. Ai ka bërë një ndeshje fantastike dhe është një kënaqësi e madhe sepse në një moment të sezonit ka pasur vështirësi.

Kam qenë negativ në reagime, por ai ka qenë gjithmonë i përulur dhe është rritur. Në mbrojtjen me tre lojtarë ai ndihet më i qetë dhe luajti mirë, sikurse edhe Mancini”, tha Mourinho për mediat. / oversport.tv