“Save the Children” largon Ronaldon nga posti i ambasadorit

Nuk kanë fund polemikat për gjestin e shëmtuar që bëri të shtunën e kaluar Cristiano Ronaldo, që pas humbjes së Manchester United në shtëpinë e Everton u nervozua dhe goditi një djalë autik.

Portugezi, i tërbuar për disfatën e radhës, rrëzoi telefonin e të riut dhe e goditi në dorë me dhunë.

Tre ditë pas këtij episodi, organizata “Save the Children” ka vendosur që ta shkarkojë nga detyra e ambasadorit të bamirësisë, pozicion që Ronaldo e mbante prej 10 vitesh. / Oversport.tv

Foto: Manchester United Twitter