Pasuesi i Rafa Benitez, në Angli zbulojnë emrat e dy kandidatëve kryesorë

Rafa Benitez është shkarkuar nga Everton pas humbjes kundër Norwich dhe tashmë anglezët duhet të gjejnë një tjetër trajner.

Dy emrat që po lakohen si kandidaturat kryesore janë trajnerë që e kanë drejtuar më parë skuadrën e Everton.

Njëri është Roberto Martinez, i cili pas tre sezonesh në krye të Everton mori drejtimin e Belgjikës në vitin 2016.

Emri tjetër është Duncan Ferguson, një ish-lojtar i anglezëve dhe trajner i përkohshëm i tyre në vitin 2019. / oversport.tv