Pavoletti shënon golin e sezonit, Cagliari ngjitet në Serie A

Cagliari është skuadra e tretë dhe e fundit nga Serie B që ka prerë biletën për në elitën e futbollit italian. Këta të fundit arriëtn të mposhtën Barin në frymën e fundit.

Një gol i Pavolettit në minutën e fundit, vlejti shumë për Cagliarin pasi arriti të shkojë në Serie A. Takimi i parë mes dy skuadrave përfundoi në barazim me shifrat 1-1.

Cagliari është ekipi i tretë që shkon në Serie A. Përpara tyre janë kualifikuar dhe Frosinone e Genoa. /oversport.tv