Pele feston Krishtlindjen në shtëpi, fotoja bën xhiron e rrjetit

Pasi njoftoi në rrjetet sociale se do të dilte nga spitali ku po zhvillonte kimioterapi pas operacionit që kreu për heqjen e tumorit, legjenda e futbollit brazilian Pele është shfaqur i buzëqeshur në foton e Krishtlindjes të publikuar në Twitter.

“Sot iu uroj momente dashurie, paqe dhe bashkimi, ashtu si mua. Gëzuar Krishtlindjen miq”, shkruan ish-futbollisti 81-vjeçar, pranë bashkëshortes Marcia Aoki, përpara pemës së vitit të ri të mbushur me dhurata.

Mediat lokale kanë shkruar se Pele ka kaluar Krishtlindjen në shtëpinë e tij në Guaruja, në bregdetin e San Paolo. / Oversport.tv