Perez, Kluivert dhe të tjerët, Roma mbush arkat dhe plotëson kërkesat e UEFA-s

Me largimin e Carles Perez, që pritet të firmosë me Celta Vigo për 5.2 milionë euro, Roma arriti objektivin e saj në merkato: verdhekuqtë duhet të arkëtonin të paktën 30 milionë euro nga shitjet deri në 30 qershor.

Para spanjollit ishte dyshja Volpato-Missori, që u transferua te Sassuolo për 10 milionë euro, po aq pagoi Bournemouth për Justin Kluivert.

Më herët Tahirovic u transferua tek Ajax për 8.5 milionë euro. në total Roma ka arkëtuar më shumë se 30 milionë euro nga shitjet duke plotësuar kërkesat e UEFA-s. / Oversport.tv