Pique: Duhet të fitonim me 4-5 gola! Dembele? Vërshëlleni pas ndeshjes

Barcelona barazoi kundër Napolit, në një ndeshje të mirë për spanjollët që kishin disa mundësi të mira shënimi. Qendërmbrojtësi Gerard Pique tha pas duelit të Europa League në Movistar:

“Tani kemi atë ndjenjën që mund ta kishim kaluar këtë ndeshje lehtësisht me rezultatin 4-1 ose 5-1. Rezultati nuk është aq i mirë dhe gjithçka është e hapur. Kur të dojë të hyjë goli, do të hyjë.

Shanset janë dhe do të finalizojmë, është thjesht çështje kohe dhe besimi. Nëse Barcelona luan kështu, jam i bindur se ne mund të fitojmë Europa League. Është një kompeticion që na emocionon dhe duam ta fitojmë atë”.

“Sa i takon Dembele, e kam thënë se njerëzit janë të lirë për gjithccla. Gjithsesi ata duhet ta dinë se të vërshëllesh gjatë ndeshjes nuk është gjë e mirë. E kuptoj që ka njerëz të mërzitur, por le të vërshëllejnë në fund të ndeshjes”, tha Pique. / oversport.tv

Foto: FC Barcelona, Twitter