Plan djallëzor për Ansu Fatin, Jorge Mendes vendos mbi “mina” Barcelonën

Ansu Fati mori numrin 10 te Barcelona, pas largimit te kapitenit Leo Messi. Sulmuesi i ri është nën kontratë deri verën e ardhshme me katalanasit.

Në marrëveshje ka një klauzolë që i jep të drejtën Barcelonës ta zgjatë bashkëpunimin deri më 30 qershor 2024 dhe normalisht që klubi i LaLiga do e shfrytëzojë.

Së fundmi menaxheri i Ansu Fati, i mirënjohuri Jorge Mendes, ka bërë një lëvizje dhe po tenton të ushtrojë presion te Barcelona për të rinovuar.

Gazeta katalanase, “Sport”, shkruan se Mendes ia ka ofruar Ansu Fatin anglezëve të Manchester City. Sinjal i qartë për Barcelonën, që duhet të lëvizë për të nënshkruar një marrëveshje të re. / oversport.tv