Pogradeci dhe Luftëtari fitojnë në transfertë, ndalet Labëria në Memaliaj

Përfundojnë ndeshjet e javës së tretë në grupin B të Kategorisë së Dytë. Pogradeci merr një fitore të rëndësishme më rezultatin minimal 1-0 përballë Maliqit dhe kryeson vendin e parë.

A.F Luftëtari merr fitoren e dytë ne kampionat ku mund me shifrat 3-1 në transfertë Delvinën.

Butrinti mposht lehtësisht me shifrat 2-0 Tepelenën në shtëpi. Labëria ndalet pas dy fitoreve në barazim 0-0 kundër Memaliaj të cilët marrin pikën e parë në kampionat. Shkumbini shkatërron jashtë shtëpie Albpetrol me shifrat 3-0.

 

Kategoria e Dyte / Grupi B

 

Maliqi – Pogradeci 0-1

Delvina – A.F Luftëtari 1-3

Butrinti – Tepelena 2-0

Memaliaj – Labëria 0-0

Albpetrol – Shkumbini 3-0