Poloni-Rusi çerekfinalja e parë, vazhdojnë emocionet e Eurovollej 2021

Polonia dhe Rusia do të përballen me njëra-tjetrën në çerekfinalet e Kampionatit Europian të Voljebollit për Meshkuj në një finale të parakohshme në 14 shtator.

Polakët kanë mposhtur lehtësisht 3-0 Finlandën në 1/8 e finales, ndërsa rusët kanë fituar 3-1 derbin ndaj Ukrainës. Është përcaktuar kështu edhe çerekfinalja e parë e turneut, që sheh përballë dy superfuqi të kontinentit, dy nga skuadrat favorite për të fituar trofeun.

Sot do të luhen edhe katër takime të tjera të fazës së 1/8-ve të Kampionatit Europian 2021. Në orën 16.00 do të zhvillohet sfida Itali-Letoni, ndërsa Holandë-Portugali do të luhet në 17.30.

Gjermani-Bullgari në orën 19.00 dhe Serbi-Turqi në orën 20.30 janë dy ndeshjet e tjera të ditës së sotme. Takimet më të rëndësishme të ditës mund t’i ndiqni Live dhe eskluzivisht në Oversport.