Poloni-Slloveni dhe Serbi-Itali duelet që vendosin finalen e madhe të Eurovolej 2021

Janë përcaktuar 4 skuadrat më të mira të Kampionatit Europian të Volejbollit për meshkuj 2021. Poloni-Slloveni dhe Serbi-Itali janë dy sfidat gjysmëfinale të këtij turneu, që do të luhen në 18 shtator.

Italia ka mposhtur lehtësisht Gjermaninë 3-0 në çerekfinale, duke arritur fitoren e 7-të radhazi në këtë kompeticion.

“Axurrët” kanë shpallur kandidaturën për të fituar titullin, por për të shkuar në finalen e madhe duhet të kalojnë me sukses pengesën me emrin Serbi.

Edhe Sllovenia ka arritur të sigurojë një vend mes 4 më të mirave të Europës, falë fitores 3-0 ndaj Republikës Çeke. Nën-kampionët e kontinentit I pret Polonia vendase në gjysmëfinale.

Ashtu siç i keni shijuar deri më tani, edhe takimet mes 4 pretendenteve për kurorën do të mund ti ndiqni live dhe ekskluzivisht në kanalet Oversport.