Premier League pushtohet nga Covid-19, infektohet trajneri i njohur

Një tjetër rast me Covid-19 në Premier League dhe sërish një trajner. Pas Steven Gerrard të Aston Villa, tashmë e ka pësuar Patrick Vieira.

Francezi, i cili drejton skuadrën e Crystal Palace, pas testit të bërë ka rezultuar pozitiv dhe është izoluar në shtëpi.

Ndeshja me Tottenham Hotspurs do të luhet sikurse ishte programuar, duke nisur nga ora 16:00,

Në vend të Vieiria në stol do të jetë zëvendëstrajneri Osian Roberts. / oversport.tv