Pritet të largohet nga Interi, për Alexis Sanchez kanë ardhur dy oferta

Alexis Sanchez do të largohet nga Interi dhe sulmuesi nga Kili është në kërkim të një klubi të ri. Zikaltrit nuk dëshirojnë ta kenë më pjesë e kontingjentit të ekipit për shkak edhe të pagës së lartë që Sanchez ka.

Kështu, sipas mediave në Itali, për shërbimet e kilienit janë interesuar deri më tani dy ekipe. Një prej tyre është klubi turk Galatasaray që është i gatshëm t’i ofrojë Sanchezit një kontratë 3-vjeçare pavarësisht moshës së tij.

Një tjetër klub i interesuar për të është edhe Olimpique Marseille në Francë. Këta të fundit kanë shprehur interes të madh për lojtarin zikaltër, i cili ka edhe ende një vit kontratë me Interin. /oversport.tv