Renditja e re ATP: Djokovic ruan kreun, Alcaraz i afrohet “Top 10”

Novak Djokovic vazhdon të mbajë vendin e parë në renditjen e ATP-së edhe pas përfundimit të Masterit të Miamit, turne në të cilin nuk mori pjesë.

Tenisti serb qëndron në vendin e parë në renditjen botërore me vetëm 10 pikë më shumë se Medvedev, që zë vendin e dytë.

Kanë arritur pozicionet e tyre më të mira në karrierë edhe Ruud e Alcaraz, madje spanjolli pas triumfit në Miami ka kaluar Sinner dhe i është afruar “Top 10”.

Foto: Novak Djokovic Twitter

Ja dhe renditja e re e ATP-së: